GONULAHVALLERI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tasavvuf ve hak dostları

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ana sayfa yap
https://hak-dostu.yetkin-forum.com/
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
bosdunya (631)
CEHENNEMDE KADINLAR Vote_lcapCEHENNEMDE KADINLAR Voting_barCEHENNEMDE KADINLAR Vote_rcap 
GOKHAN (448)
CEHENNEMDE KADINLAR Vote_lcapCEHENNEMDE KADINLAR Voting_barCEHENNEMDE KADINLAR Vote_rcap 
DELİDERVİS (265)
kelebek (147)
CANAN-2121 (87)
mustafa (73)
ayşem44 (19)
asil (4)
ÖZGE (3)
yusufelosman (3)

DELİDERVİS

---SELAMÜNALEYKÜM---

SİTEMİZ PAYLAŞIM SİTESİDİR FAKAT ÜYELERİMİZİN HİC BİR PAYLAŞIMDA BULUNMAMASI BİZİ DERİNDEN ÜZ MEKTEDİR...

---ALLAH (cc) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN---

DELİDERVİŞ

CEHENNEMDE KADINLAR

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
GOKHAN
Moderator
Moderator
GOKHAN

Erkek

CEHENNEMDE KADINLAR Vide
MesajKonu: CEHENNEMDE KADINLAR   CEHENNEMDE KADINLAR Icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 10:49 am

CEHENNEMDE KADINLAR

İbni Abbas radıyallahü anh anlatıyor:
Peygamber aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. Allah'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.
Bundan sonra Peygamberimiz şöyle buyurdu:
— Muhakkak güneş ile ay Allah'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce Allah'ı zikrediniz.
İnsanlar dediler ki:
— Ey Allah'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm:
— Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.
— Ey Allah'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Peygamber aleyhisselâm:
— Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.
— Allah'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Peygamber aleyhisselâm:
— Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.

(Buharî, Müslim, Neseî)
* * *
http://hak-dostu.yetkinforum.com

CEHENNEMDE KADINLAR

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası