GONULAHVALLERI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tasavvuf ve hak dostları

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ana sayfa yap
https://hak-dostu.yetkin-forum.com/
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
bosdunya (631)
RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Vote_lcapRESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Voting_barRESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Vote_rcap 
GOKHAN (448)
RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Vote_lcapRESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Voting_barRESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Vote_rcap 
DELİDERVİS (265)
kelebek (147)
CANAN-2121 (87)
mustafa (73)
ayşem44 (19)
asil (4)
ÖZGE (3)
yusufelosman (3)

DELİDERVİS

---SELAMÜNALEYKÜM---

SİTEMİZ PAYLAŞIM SİTESİDİR FAKAT ÜYELERİMİZİN HİC BİR PAYLAŞIMDA BULUNMAMASI BİZİ DERİNDEN ÜZ MEKTEDİR...

---ALLAH (cc) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN---

DELİDERVİŞ

RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
DELİDERVİS
Admin
Admin
DELİDERVİS

Erkek

RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Vide
MesajKonu: RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU   RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU Icon_minitimeC.tesi Şub. 14, 2009 5:28 pm

RESULULLAH S.A.V EFENDİMİZİN ANLATTIKLARINA DEVAM EDELİM;

" O gece Burakın ayağı yere değmedi Mekke-i mükerreme'den Mescid-i Aksa-ya kadarn Cennet libaları serilmişti.Burak, hep libalar üzerinden geçip gitti.

Böylece giderken, karşıma bir ifrit çıktı, ağzından ateşler saçarak bana doğru yöneldi Ozaman cebrail bana şöyle dedi:

Ya Resulullah sana bir kaç cümle öğreteyim onları oku. Bu ifritin ateşi söner kendisi yok olur. ve şu duayı öğretti;

KERİM ALLAH-IN ZATINA SIĞINIRIM. BU SIĞINMAMI ONUN BÜTÜN KELİMELERİ İLE YAPARIM. O KELİMELERDEN ÖTEYE NE İYİ GEÇEBİLİR , NEDE KÖTÜ...

SEMADAN İNENLERİN, SEMAYA YÜKSELENLERİN, VE SAMADAN ÇIKANLARIN ŞERRİNDEN SIĞINIRIM. GECENİN VE GÜNDÜZÜN FİTNELERİNDEN SIĞINIRIM. HAYIR İÇİN GELEN HARİÇ GECE VE GÜNDÜZ BELİYELERİNDEN SIĞINIRIM. YA RAHMAN...

Bu duayı okuyunca o ifritin ateşi söndü. Kendisi kaybolup gitti. bu sırada, sağımdan bir seda geldi.

YA MUHAMMED azıcık dur. Biraz eğlen sana soracaklarım var.

3 defa böyle nida etti.Ama ona iltifat etmedim. geçtim
solumdada 3 defa ses geldi. YA MUHAMMED azıcık dur sana soracaklarım var. Bunuda dinlemeden geçtim.

Bir kadın gördüm, kendisini gayette bezemişti. güzel elbiseler giyip süslenmişti. Yakınına gittiğim zaman gördüm ki çok kocamış bir kadındır. Bu da bana üç kere DUR diye seslendi bunada itibar etmeden geçip gittim. Önümde bir ihtiyar gördüm asaya dayanmıştı. tir tir titriyorudu bana üç kere azıcık dur eğelen halime bakda acı cemalini göreyim sana soracağım var Ben bunuda hiç dinlemedim geçtim. Bundan sonra taze bir yiğit gördüm gayet güzeldi Yüzünde nur parlıyordu. Bana Dur YA MUHAMMED Sana soracaklarım var diyince... Burak durdu. Ona selam vardim. Selamımı aldıktan sonra şöyle dedi;

SANA MÜJDE HAYRIN CÜMLESİ ANCAK SENDE VE SENİN ÜMMETİNDEDİR. Onun bu sözüne karşı sena ettim.

ALLAH-A HAMD OLSUN DEDİM
Cebrail dahi benimle beraber ALLAHA HAMD OLSUN dedi.

Bundan sonra gördüklerim için Cebraile bunlar kimlerdir? diye sordum;

Şöyle anlattı; Sağ tarafınızdan gelen seda YAHUDİ sedası idi. Eğer dursaydınız sizden sonra ümmetiniz yahudilerin kahrı altında hor ve hakir olurlardı.

Sol tarafınızdan gelen seda; Nasaranın sedası idi eğer dursaydınız sizden sonra ümmetinize nasara kavrim üstün gelirdi bunların kahrı altında kalırdı.

O kadın ise dünya idi; Kendisine sahip olacaklara öğlen süslü görünür. Güzel elbiseler le türlü zinetlerle insanları aldattığına işaret vardır. Onun kocamış olması da kıyametin yakın olduğuna işarettir. Onun sözüne dursaydınız Tümden Ümmetiniz dünyaya karşı haris olur dünyaya taparlardı.

O kocamış kimse ise;
Lain şeytan idi sizin cok merhametli olduğunuzu biliyordu. O göründüğü halde sizi aldatmak istedi. sizi durdurmak içuin hile etti. Eğer sözüne kanıp dursaydınız ümmetiniz son demlerine kadar onun hilesinden kurtulamazdı çoğunu bastırıp üstün gelirdi.

O taze yiğit ise; İslam dini idi Durdunuz sizden sonra ümmetiniz tüm düşmanların mekrinden emin olarak islam dininde sabit kalacaklardır.

Sizin hatırınıza şöyle geldi. Gece sahraya çıkan ümmetime cin tayfası zarar vermek isterse halleri nice olur? acaba bendensonra ümmetimin hali nice olur gibi fikirler geldi. Gaybı ve Şahadeti gizliyi ve saklıyı bilen yüce ALLAH o ifriti gösterdi. Ondan kurtuluş çaresini öğretti. ve sizden sonra dininize hic bir din üstün gelmeyecektir. Dininiz cümle dinlere galip olacaktır. Yahudi ve nasara ümmetinizin kahrı altında kalacaktır. Ümmetin şeriatına göre amel edecektir. Şeytanın mekrinden Ahir ömürlarinden emin olacaklardır. Selamet bulacaklardır. Ümmetin islam dini üzerinde kıyamete kadar sabit kalacaktır...

İşte gördüklerinle bütün bu manalara ALLAH-U taala işaret etti. Sizi ayıktırıp endişe ve efkardan halas eyledi. Bütün bunları Cebrail Bana anlattı.

https://hak-dostu.yetkin-forum.com

RESULULLAH S.A. EFENDİMİZİN BURAK İLE YOLCULUĞU

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası