GONULAHVALLERI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tasavvuf ve hak dostları

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ana sayfa yap
https://hak-dostu.yetkin-forum.com/
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
bosdunya (631)
O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Vote_lcapO GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Voting_barO GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Vote_rcap 
GOKHAN (448)
O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Vote_lcapO GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Voting_barO GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Vote_rcap 
DELİDERVİS (265)
kelebek (147)
CANAN-2121 (87)
mustafa (73)
ayşem44 (19)
asil (4)
ÖZGE (3)
yusufelosman (3)

DELİDERVİS

---SELAMÜNALEYKÜM---

SİTEMİZ PAYLAŞIM SİTESİDİR FAKAT ÜYELERİMİZİN HİC BİR PAYLAŞIMDA BULUNMAMASI BİZİ DERİNDEN ÜZ MEKTEDİR...

---ALLAH (cc) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN---

DELİDERVİŞ

O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
bosdunya
Moderator
Moderator
bosdunya

Kadın

O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Vide
MesajKonu: O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI   O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 12:44 pm

O gün karnına taş bağlamıştı

Enes bin Malik (ra) anlatıyor:

Bir gün Resulü Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem'in yanına gitmiştim. Ashabıyla oturmuş konuşuyordu. Karnına bir bez bağlamıştı. Ben bunu anlayamamıştım ve arkadaşlarına merakla sordum:
-Hz. Peygamber karnına niçin bez bağlamış? dedim. Onlar da;
-Açlıktan, diye cevap verdiler.
Bunun üzerine üvey babam Ebu Talha'ya gittim ve:
-Babacığım! Peygamber Efendimizin (sav) karnına bir bez bağladığını gördüm. Bazı arkadaşlarına bunun sebebini sordum; onlarda açlık yüzünden bağladığını söylediler, dedim. Babamda anneme:
-Evde yiyecek bir şey var mı? diye sordu. Annem:
-Evet, evde bir parça ekmek ve birkaç hurma var. Eğer Allah'ın Elçisi evimize tek başına gelirse, karnını doyururuz. Ama yanında başkası da gelirse onlara yetmez, dedi.
Sonra arpa ekmeğinden yapılmış birkaç çörek çıkardı. Onları kendi başörtüsünün bir tarafına sarıp elbisemin altına yerleştirdi. Örtünün bir kısmını da belime sardı ve beni Peygamber Efendimize gönderdi. Bana da,
-Bunu peygamberimize göster, dedi. Ben de hızla ekmeği götürdüm.
Hz. Peygamberin (sav) mescitte cemaatle birlikte oturduğunu gördüm ve onların yanında ayakta durdum. Allah'ın elçisi bana;
-Seni Ebu Talha mı gönderdi? Diye sordu. Bende:
-Evet, dedim.
-Yemek için mi? buyurdu. Yine:
-Evet, diye cevap verdim.
Resulü Ekrem (sav) yanındaki Sahabilere:
-Haydi, kalkınız deyip yürüdü. Ben önden gidip Ebu Talha'ya durumu bildirdim. Bunun üzerine Ebu Talha anneme:
-Ümmü Süleym! Hz.Peygamber (sav) cemaati alıp getirdi, ama evde onları doyuracak bir şey yok, ne yapacağız? dedi. Endişelendi mahcup olma korkusuyla. Ümmü Süleym:
-Allah ve Rasulü daha iyi bilir, dedi.
Ebu Talha hemen kalkıp Resulü Ekrem'i karşıladı. Peygamberimiz Ebu Talha ile birlikte eve girdi. Allah'ın elçisi anneme:
-Ümmü Süleym! Neyin varsa getir, buyurdu.
Annem de o ekmeği getirdi. Resulü Ekrem (sav) ekmeğin doğranmasını emretti ve ekmeği doğradılar. Annem yağ tulumunu sıkarak çıkan yağı ekmek parçalarının üzerine sürdü. Sonra Peygamber Efendimiz (sav) bu ekmeklere, Allah ne dilediyse öyle dua etti. Ardından da Ebu Talha'ya döndü ve:
-On kişiyi içeriye al, buyurdu. Onlar doyuncaya kadar yedikten sonra çıktılar. Resulü Ekrem (sav):
-On kişiyi daha içeri al, buyurdu. Ebu Talha on kişiyi daha içeri aldı ve onlarda doyuncaya kadar yiyip çıktılar. Hz. Peygamber (sav):
-Bir on kişiyi daha içeri al, buyurdu...
O gün bu ekmekten yiyip doyanların sayısı tam seksen kişiydi. (Buhari, Menalub, 25; Müslim, Eşribe, 143)
http://bosdunya2323.tr.gg

O GÜN KARNINA TAŞ BAĞLAMIŞTI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası