GONULAHVALLERI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tasavvuf ve hak dostları

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ana sayfa yap
https://hak-dostu.yetkin-forum.com/
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
bosdunya (631)
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vote_lcapÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Voting_barÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vote_rcap 
GOKHAN (448)
ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vote_lcapÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Voting_barÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vote_rcap 
DELİDERVİS (265)
kelebek (147)
CANAN-2121 (87)
mustafa (73)
ayşem44 (19)
asil (4)
ÖZGE (3)
yusufelosman (3)

DELİDERVİS

---SELAMÜNALEYKÜM---

SİTEMİZ PAYLAŞIM SİTESİDİR FAKAT ÜYELERİMİZİN HİC BİR PAYLAŞIMDA BULUNMAMASI BİZİ DERİNDEN ÜZ MEKTEDİR...

---ALLAH (cc) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN---

DELİDERVİŞ

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
GOKHAN
Moderator
Moderator
GOKHAN

Erkek

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Vide
MesajKonu: ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI   ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI Icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 10:43 am

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI

Amir bin Sa'd radıyallahü anh babasından naklen anlatıyor:
Peygamber aleyhisselâm ile beraber Medine'ye gitmek üzere Mekke'den yola çıktık ve Azverâ isimli mıntıkaya yaklaştığımızda, Nebiy aleyhisselâm indi ve ellerini kaldırıp bir müddet Allah'a dua ettikten sonra yere kapanıp secde etti. Secdede uzun bir süre durdu, yine ellerini kaldırıp bir müddet Allah'a duada bulunduktan sonra yere kapanarak secdeye vardı; yine Uzun bir süre durduktan sonra tekrar ellerini kaldırarak, bir süre daha Allah'a dua etti ve sonra yere kapanarak secde etti. Bundan sonra da şöyle buyurdu:
Muhakkak ben Rabbime yalvarıp ümmetim için şefaat ettim de Rabbim ümmetimin üçte birinin günahlarını affetti; bunun üzerine, şükürde bulunmak için secdeye kapandım. Sonra başımı kaldırarak ümmetim için Rabbime yalvardım da yine üçte birinin daha günahlarını bağışladı; bunun üzerine, şükretmek için secdeye vardım. Sonra başımı kaldırdım, ümmetim için Rabbime yalvardım da, ümmetimin son üçte birinin de günahlarını bağışladı ve Rabbime secde etmek için yere kapandım.

(Ebû Davud)
* * *
http://hak-dostu.yetkinforum.com

ÜMMETİ MUHAMMED'İN AFFI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası